Jak zavádět procesy a nezkolabovat

Zavádění procesů je projekt sám o sobě. Pokud navíc nejsou lidé na jakýkoliv pevný systém zvyklí, je pro ně implementace procesů i velká změna. Ta s sebou nese riziko strachu a odmítání se přizpůsobit novým podmínkám. Překotné nastavování mnoha procesů napříč celou firmou v krátkém čase může navíc vést velmi rychle k ještě většímu chaosu, nepochopení a frustraci lidí a nakonec k zavržení procesů jako takových. 

Na workshopu Vám ukážeme, jak zavádění procesů naplánovat jako kterýkoliv jiný projekt a jak lidi připravit na změnu, aby se nebáli, ale spolupracovali. 

Naučíte se:

  • Jak uchopit zavádění procesů z pohledu řízení projektu.
  • Jak a proč si definovat cíl a přínosy projektu.
  • Jakou nejlepší strategii pro zpracování procesů použít.
  • Na co při realizaci projektu "zavádění procesů" nezapomenout.
  • Jak lidi připravit na změny s implementací procesů související.
  • Jak v každé fázi projektu s vašimi lidmi pracovat.

Workshop, je určený pro podnikatele, majitele nebo manažery start-upů, mladých i déle fungující firem, které s procesy zatím nepracují, nebo cítí potřebu je optimalizovat. Kdo čeká nudnou přednášku, příval teoretických informací a papouškování skript, bude zklamaný, protože workshop vychází z mých praktických zkušeností (i těch negativních).

Komu workshop nejvíce pomůže:

  • Majitelům malých a středních firem, kteří s procesy chtějí začít pracovat, ale neví, jak na to.
  • Majitelům a manažerům firem, které se náhle rychle rozrostly nebo se na růst chtějí připravit.
  • Manažerům, kteří cítí potřebu nastavit pravidla pro lepší fungování týmů.
  • Startupistům, kteří se chtějí vyhnout začátečnickým chybám a ušetřit si bolestné období chaosu.

Z workshopu si odnášíte mé celoživotní know-how shrnuté do 3,5 hodin a kompletní materiály a návod, jak naplánovat a realizovat zavádění procesů jako projekt a zároveň připravit své lidi na změnu krok za krokem. Vycházím z praktik, které se mi dlouhodobě osvědčily, a stojí na reálných a praktických základech.

Mým cílem je nejen předat účastníkům maximum praktických informací a návodů, ale dovést je až do bodu, kdy budou sami umět zavádění procesů naplánovat, mapovat a zavádět v praxi.

Ani po kurzu vás proto nenechám napospas prokrastinaci a po dobu 8 týdnů s vámi budu v kontaktu. Budu vás udržovat v procesním naladění a postupně vám budu předávat další tipy, šablony a pomůcky atd., které vám pomohou se s procesy u vás ve firmě vypořádat systematicky a s nadhledem.


Místo konání: Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, Praha 5

Aktuální termíny kurzu: středa 10. 10. 2018, 14:00 - 17:30, 3,5 hod., cena 1 800,- Kč


Individuální kurz: termín dle dohody, cena 2 500,- Kč